NOCNE CZUWANIE I DWIE ADORACJE

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa corocznie organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż.
Wyjątkiem był rok 2020, w którym, z powodu pandemii, taka pielgrzymka nie odbyła się.

Pielgrzymi podczas nocnego czuwania adorują relikwie Krzyża Świętego, uczestniczą w Eucharystii, polecając Panu Bogu intencje Kościoła i Ojczyzny. Modlimy się o pokój na świecie, w Ojczyźnie naszej, o ocalenie z pandemii Polski i świata. Wznoszone są modlitwy za kapłanów, przebłagania za zniewagi krzyża Chrystusa i wizerunku Maryi. Prosimy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Modlimy się za zmarłych, a szczególnie za śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, Ojca Jana Mikruta – redemptorystę, Ewę (wieloletnią Krajową Założycielką Wspólnot Intronizacji) i Janusza Nasiadków oraz za zmarłych członków Wspólnot dla Intronizacji NSPJ i za zmarłych czcicieli Serca Pana Jezusa.

Pomimo pandemii tegoroczne czuwanie zgromadziło wielu członków z kilkudziesięciu diecezji polskich.

We wtorek, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża, przed godz. 17.30 pod nasz kościół podjechał autokar.
Członkowie i sympatycy Wspólnoty zajęli miejsce, sprawdzono listę obecności i – po błogosławieństwie kapłana –
odjechaliśmy w kierunku katedry radomskiej. Tam dosiadło się dwóch kapłanów i inni pielgrzymi. Ruszyliśmy na południe – na Święty Krzyż. Pielgrzymów w autokarze powitał Diecezjalny Opiekun Wspólnot Intronizacji, ks. Dariusz Sałek, oraz diecezjalna animatorka – Lucyna Wiśniewska. Nastąpiła wspólna modlitwa oraz przekazanie informacji dotyczących nocnego czuwania. W drodze odmówiliśmy różaniec święty – tajemnice bolesne.

O godz. 20.00 weszliśmy na teren klasztoru. Zobaczyliśmy dziesiątki proporców i pielgrzymów, a potem zajęliśmy
miejsca. Słowo powitania skierował do nas Kustosz Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Następnie odbył
się Apel Jasnogórski, a słowo do czuwających wygłosił ks. Stanisław Olszówka. Następnie wystawiony został
Najświętszy Sakrament, potem modlitwa różańcowa prowadzona przez poszczególne diecezje.

Centralnym punktem świętokrzyskiego spotkania była Eucharystia celebrowana przez J. E. Księdza Biskupa Edwarda
Frankowskiego. W koncelebrze wzięło udział 12 kapłanów, a słowo Boże wygłosił redemptorysta, ks. Waldemar
Sójka CSSR.

Po Mszy świętej Ksiądz Biskup podziękował Wspólnotom za tak liczny udział w czuwaniu, za Adorację Najświętszego Sakramentu w diecezjach, za modlitwy za Kościół i za kapłanów. Następnie poświęcone zostały 4 nowe proporce. Dziękujemy Bogu, że powstają w naszej Ojczyźnie nowe Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ksiądz Biskup wspominał także śp. Ewę Nasiadkę, która odeszła tak niespodziewanie. Mówił też o zbliżającej się
narodowej Intronizacji.

Następnie miała miejsce Adoracja Krzyża Świętego – ekspiacyjna za jego znieważanie. Adorację poprowadziły kolejne Wspólnoty. Odmówiona została kolejna część różańca świętego. Później Droga Krzyżowa, w której prosiliśmy Ducha Świętego o światło dla rodziców w wychowywaniu dzieci i młodzieży, o przekazywanie im wiary i tradycji chrześcijańskiej.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą prowadziły różne diecezje, w tym nasza radomska.

Przed godz. 4.00 w nocy żegnamy świętokrzyską ziemię. Umocnieni łaską Bożą i darami Ducha Świętego, wracamy
szczęśliwi do naszych rodzin.

Od Święta Podwyższenia Krzyża (14 września) do Uroczystości Chrystusa Króla (21 listopada), jako Wspólnoty dla
Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, przeżywamy szczególny modlitewny czas. Otóż przez te miesiące trwa
w Polsce nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w m.in. takich intencjach: Pasterzy Kościoła; o powołania;
za Polskę; wynagradzających za grzechy, a szczególnie za przeprowadzane aborcje, profanowanie krzyży i wizerunków Matki Bożej; o dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. W naszej parafii taka całodobowa Adoracja będzie 26 i 27 października (wtorek/środa), na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników Gazetki, Parafian i Sympatyków naszego kościoła. Oczywiście pamiętamy też o całodobowym Jerychu Rodzin,
które odbędzie się u nas 13 i 14 listopada (sobota/niedziela).

Króluj nam Chryste!

Czcicielka NSPJ